Strona Główna · O rasie · Księga Gości · Mapa Serwisu
Nawigacja
Portal
  Aktualności
  Strona Główna
  O rasie
  Galeria
  Linki
  Kontakt
  Księga Gości
  Szukaj

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 12
Najnowszy Użytkownik: ~laluu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reklama
Witamy
Witam wszystkich miłośników i pasjonatów na stronie internetowej poświęconej gołębiom rasowym a w szczególności rasie Srebrniak Polski. Nazywam się Mirosław Szwajda i od 30 lat chowam gołębie a rasami wchodzącymi w skład PDL hoduję kilkanaście lat. Hodowlę gołębi traktuję przede wszystkim, jako hobby i pasję, która daje mi dużo radości i satysfakcji oraz dostarcza odprężenia po trudach codziennego dnia.Do zapoczątkowania hodowli gołębi zwykle następuje w latach młodzieńczych i tak też moja zaczęła się fascynacja tymi skrzydlatymi ptakami. W moim przypadku nie była to miłość przekazywana z pokolenia na pokolenie gdyż dziadek czy ojciec nie hodowali gołębi. Od 2004r. jestem członkiem Krakowskiego Związku Gołębi Rasowych. Hodowla gołębi wymaga od hodowcy cierpliwości i wiedzy, aby osiągnąć zamierzony cel, bo tego wymaga hodowanie tej rasy. Wspomnieć trzeba o dobrym materiale hodowlanym, który można sprowadzić tylko z dobrych hodowli. Oczywiście gołębiom trzeba stworzyć optymalne warunki hodowlane by móc cieszyć się wyprowadzonym zdrowym i dobrym potomstwem. Mówi się, że "Srebniakarzem" trzeba się urodzić a ja powiem,że bardziej trzeba dorosnąć do hodowli tych pięknych i szlachetnych ptaków. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i wypowiedzenia się na temat tej pięknej rasy.
Wymiary wzorcowe gołębi grupy PDL.

Images: qqq.jpg

 

Głowa: długość 5,8 - 6,2 cm.

Oko: źrenica oka 2mm

Dziób: wraz z woskówkami nosowymi stanowi 1/3 długości głowy; woskówki małe do 2mm ułożone w literę V.

Ogon: winien być noszony 2cm od podstawy.

Nogi: stanowią 1/3 wysokości ptaka.

Barwa-rysunek: wstęgą na ogonie do 15mm. szerokości, Biały Czarnodzioby nie posiada wstęgi na ogonie. Białe obrzeża ogona nie węższe niż 5mm.

Postawa ptaka: tułów i nogi noszony ukośnie (kąt nachylenia do podstawy 40 stopni), kąt nachylenia szyi i nóg do stawów skokowych 70 stopni do podstawy.

Sylwetka wzorcowa: wpisana jest w prostokąt o wymiarach 22,5 - 23,5 cm (podstawa) i 27,5 - 28,5 cm (wysokość). Gołąb mierzony od końca dzioba do końca ogona ma 33 - 34 cm. Każdy z elementów sylwetki (głowa wraz z szyją, tułów, nogi) stanowią 1/3 wysokości ptaka.

Ankieta
Jaką grupę gołębi preferujesz? - Skomentuj

Uformowane

Brodawczaki

Kuraki

Dęte

Barwne

Turkoty

Strukturalne

Mewki

Lotne

Skomentuj
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31